Tiskové zprávy společnosti SOFTconsult spol. s r. o.

5.6.2015: Microsite Špičkové zateplení a Stavitelné stoly
Microsite Špičkové zateplení a Stavitelné stoly

Společnost SOFTconsult vytvořila dvě nové microsite pro oblast stavebnictví a interiérů. Microsite > www.spickovezatepleni.cz < zadala společnost LB Cemix. Microsite > www.stavitelnestoly.cz < zadala společnost OFFICE PRO.

www.spickovezatepleni.cz
Microsite se zabývá problematikou zateplení budov z výrobků Cemix THERM. Do problematiky zateplení uvádí nejdříve obecně, a následně poskytuje konkretní postupy, jak se rozhodnout při výběru systému zateplení. Za tím účelem je několik sekcí pro uživatele: výběr systému zateplení krok za krokem, orientační výpočet tloušťky izolantu zateplení, výběr barevných odstínů Cemix. Pokud uživatel potřebuje radu, je k dispozici kontakt na síť obchodních zástupců, nebo pro inspiraci reference s realizacemi.www.stavitelnestoly.cz
Microsite vznikla s cílem propojit prodejce výškově stavitelných stolů, lékaře znalých léčby a prevence vzniku bolestí zad, a koncové uživatele. Za tím účelem vznikl vnitřní komunikační systém propojující zmíněné tři skupiny. Microsite obsahuje nabídku výškově stavitelných stolů - 2 segnentových a 3 segmentových (řada MOTION ERGO). Formou videa jsou představeny hlavní výhody výškově stavitelných stolů. MUDr. Richard Smíšek popisuje hlavní příčiny bolesti zad a doporučení jak jim zabránit.Microsite jsou realizovány s využitím moderních webových technik (responzivní design, kaskádové styly, animace vektorové grafiky javascriptem a další).
 
4.6.2015: Konference BIM ve stavebnictví 2015

Ve středu 24. června a čtvrtek 25. června 2015 se koná Konference na téma BIM v prostorách ABF Nadace, Václavské náměsti 31, PRAHA 1. SOFTconsult je spolupořadatel konference a garant diskuzního panelu - BIM PRO VÝROBCE.


BIM (Building information modeling) znamená do značné míry revoluci ve zpracování informací ve stavebnictví a výrazné zvýšení efektivity a transparentnosti celého odvětví. BIM je jasně nastolený trend ve světovém stavebnictví a není otázka zda, ale kdy se u nás stane normou a jak na tento stav budeme připraveni.

Konference nabídne kromě aktuálních informací zejména diskuzní panely a pracovní workshopy, které se budou zabývat vztahem metodiky BIM k jednotlivým aktérům ve stavebnictví, zejména pak ve vazbě:

BIM pro výrobce
BIM pro stavební firmy
BIM ve vzdělávání
BIM pro spolupráci


Na konferenci BIM ve stavebnictví se neplatí vložné, neboť tato akce je financována z prostředků státního rozpočtu ČR.

Podrobnosti k programu a přihlašovací formulář naleznete na webu
České stavební akademie:

> PŘIHLÁŠKA NA KONFERENCI <

Konferenci pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR ve spolupráci s Odbornou radou pro BIM, projekčním ateliérem di5 architekti, inženýři a společností Softconsult. Záštitu akci udělili Ministerstvo průmyslu a obchodu, rektor ČVUT v Praze, rektor VUT v Brně, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Česká komora architektů, Český svaz stavebních inženýrů a SIA ČR – Rada výstavby.


Doprovodná minivýstava ke konferenci IT ve stavebnictví
Pro návštěvníky konference připravila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Odbornou radou pro BIM doprovodný program ve formě minivýstavy IT ve stavebnictví.

další odkaz: http://www.bimkonference.cz/
 
7.4.2015: NÁVRHÁŘ KANCELÁŘÍ ON-LINE
Koncept 2D/3D Internetového konfigurátoru pro koncového zákazníka připravuje společnost SOFTconsult již několik let. První kroky/testy jsou již z roku 2001, kdy současná koncepce byla testována. Připravenost trhu, klientů a stabilita jednotlivých technologií celý proces prodloužila. V březnu 2015 jsme uvedli kompletní komerční aplikaci 2D/3D. Úspěšné uvedení web aplikace Návrhář kanceláří ON-LINE, určené koncovému zákazníkovi, ve spolupráci se skupinou Office Pro. Potřeby klienta nás vedli k rozšíření původního zadání a uvedení verze 2. Ta umožňuje vytvoření poptávky na Internetu ve 2D/3D grafické aplikaci a zaslání autorizovanému prodejci. Prodejce má možnost poptávku modifikovat a automaticky přenést do 3D software ArCon - vizuální architektura. Výsledný návrh s profesionální úpravou zašle prodejce klientovi ve formě finální nabídky s 3D náhledy.Na výstavě FOR OFFICE ve dnech 19.-22.3.2015 byl uveden Návrhář kanceláří ON-LINE. Reakce partnerů Office Pro a klientů byla vysoce pozitivní. Již v průběhu veletrhu došlo k řadě požadavků na rozšíření systému, což potvrdilo správnost naší cesty do budoucna. Obchodní nástroj pro malé projekty kanceláří se bude aplikovat i pro komunikaci kolem rozsáhlých projektů. Tento koncept je součástí našeho záměru a trh nám tuto cestu potvrdil.Video ukázky práce s NÁVRHÁŘEM KANCELÁŘÍ
Video ukázky celého procesu zpracování poptávky najdete na našem youtube kanálu:
www.youtube.com/playlist?list=PLCqfO5aarhd31zWhcAAWTOe2rAFug8G12

Jak pracuje NÁVRHÁŘ KANCELÁŘÍ ON–LINE
Uživatel spustí stránku www.navrharkancelari.cz. Spustí aplikaci, vybere tvar místnosti a zadá její rozměry. Vloží dveře, okna, sloupy, zídky. Vše se automaticky okótuje pro vizuální kontrolu. Nyní z nabídky nábytkových prvků značek OFFICE PRO, HOBIS, EXNER vloží jednotlivé prvky nábytku, které může přesouvat, otáčet, skládat na sebe, případně vymazat. Každý vložený prvek se ihned zobrazí v soupise cenové poptávky. V prostorovém (3D) zobrazení nové kanceláře může uživatel návrhem otáčet, naklápět jej, přibližovat až k úplnému detailu. Barevné dekory nábytku jednoduše změní v celém projektu najednou. Svůj projekt odešle zkušenému prodejci dle svého výběru. Ten rozpracuje další varianty v profesionálním 3D softwaru ArCon - vizuální architektura. Výsledkem je pak propracovaná vizualizace nové kanceláře s podrobnou kalkulací, kterou klient může ihned objednat. Rychlé dodání je podpořeno napojením na e-shop prodejců s výrobními kódy nábytkových prvků pro výrobu.

Společnost SOFTconsult touto aplikací ukázal partnerům možnosti rozvoje služeb v prostředí Internetu a 3D aplikací.
 
25.8.2014: Trachea OS verze 1 - nová aplikace od SOFTconsultu
Trachea OS je nový systém společnosti Trachea a.s., vyvinutý kompletně SOFTconsultem. Zajišťuje od léta roku 2014 kompletní zpracování objednávek v celé obchodní síti. Objednávka od odběratelů přes autorizované prodejce až po společnost Trachea je vyřízena v systému Trachea OS, včetně propojení na výrobu. Systém je neustále on-line, takže každý člen obchodního případu má neustále k dispozici potřebné informace.

Komu je určen systém Trachea OS
Odběratelům výrobků Trachea na vytváření a sledovaní objednávek. Odběratelem jsou nejčastěji kuchyňská studia, truhlářské dílny, výrobci nábytku.

Moduly systému Trachea OS
Trachea OS klient je hlavní program na vytvoření a správu objednávek odběratelů. Trachea OS prodejce poskytuje autorizovaným prodejcům přijmutí objednávek, zpracování a odeslání do Trachea. Prodejci s pobočkovou sítí mají k dispozici správu svých poboček. Trachea OS centrála přijme objednávky prodejců, zkontroluje a provede export objednávek do výroby.

Trachea OS klient
Trachea OS klient poskytuje odběratelům revoluční servis při vyřizování obchodního případu. Jedinou podmínkou pro úspěšné používání programu Trachea OS klient je připojení k Internetu a obchodní vztah sespolečností Trachea a.s. , přes síť autorizovaných prodejců. Trachea OS klient poskytuje odběratelům po registraci vytvoření si vlastního seznam dodavatelů ze sítě autorizovaných prodejců Trachea. Ke každému dodavateli odběratel může nastavit dohodnuté obchodní slevy. To umožňuje odběrateli jednoduše porovnat nákupní ceny od svých dodavatelů. Objednávky sortimentu Trachea může odběratel vytvářet v průběhu komunikace se zákazníkem. Objednávka je ve stavu rozpracovaná. Ve chvíli kdy zákazník objedná, odběratel odešle objednávku svému prodejci. Prodejce potvrdí přijmutí objednávky, pokud je nějaký problém s objednávkou je odběratel informován. Ve chvíli kdy je objednávka připravena k dodání prodejcem, opět je odběratel informován. V rámci Trachea OS klient jsou všechny stavy o objednávce zobrazeny automaticky, a současně je odběratel upozorněn přes e-mail. Vytváření nové objednávky obsahuje řadu kontrolních mechanismů. Odběratel nemusí hlídat omezení sortimentu z hlediska rozměrů, fólií, hran a dalších vztahů. Vše zajišťuje Trachea OS klient. Cena za každý výrobek je aktuální k datumu vytváření objednávky. U komplikovanějších obchodních případů je možné dopsat poznámku, nebo přiložit přílohu se souborem. Odeslané a vyřízené objednávky může odběratel prohlížet, ale již nejdou měnit. Informace v objednávce lze použít pro další elektronické zpracování, protože jsou k dispozici exporty ve formátu CSV a XML za každou objednávku.
další odkaz: http://www.trachea.cz/cz/servis/software
 
15.8.2014: SOFTconsult v IT CAD
SOFTconsult spolupracuje s časopisem IT CAD od počátků svého působení na našem trhu. Poslední číslo tohoto časopisu 3/2014 přineslo dva články o našich aktivitách a projektech.

Značka aec-creative: Aplikace na návrhy interiérů slaví 15 let
Společnost SOFTconsult vytváří aplikace prezentované pod jednotnou značkou aec-creative sloužící k návrhům interiérů kanceláří, koupelen, kuchyní, kachlových kamen, vestavěných skříní nebo pomníků. V roce 2014 je to již 15 let co SOFTconsult začal vyvíjet aplikace pod touto značkou. Převážná aplikací většina se opírá o 3D software ArCon-vizuální architektura. Potřeby uživatelů zabývajících se otázkou návrhu interiérů, ať už v rovině profesní, nebo jen čistě uživatelské, se za několik posledních let značně rozšířily. Díky vlastnímu vývoji aplikací je tak možné zareagovat na požadavky a podněty klientů. Ukázalo se, že jejich vývoj přinesl další nástroje, které nabídly značné zvýšení komfortu a kvality práce a následně mohly být zpětně implementovány i do novějších verzí stávajících aplikací. V současné době jsou v nabídce SOFTconsultu programy (řazeno dle uvádění na trhu) Soupiska pro ArCon, Kuchyň pro ArCon , Famada, Tiler pro ArCon, Caminus pro ArCon, Cabinet pro ArCon, Modular který zákazníci získávají zdarma k aplikacím Kuchyň a Cabinet, a poslední aplikací je Monumento pro ArCon.

SOFTconsult řešení pro značky Hobis, Office Pro, Exner
Od roku 1997 SOFTconsult intenzivně pracuje v oblasti tvorby CD/WEB prezentací a 3D konfigurátorů. V současnosti je uváděn do praxe projekt pro značky kancelářského a manažerského nábytku HOBIS, Office Pro, EXNER. Projekt pro uvedené značky propojuje website se sortimentem všech značek s 3D konfigurátory. Na website je navázán systém poptávek klasickým systémem e-shop. Inovací pro zákazníky je web planer „Navrhněte si kancelář“, v kterém si zákazník zadává svoje potřeby dispozičního řešení kanceláře. Detailní kalkulace a
profesionální řešení obchodník vytváří v ArConu po automatickém přenesením z web planeru. Celý systém v průběhu všech procesů si pamatuje IMOS kód výrobku, který přesně definuje vstupní parametry pro výrobu.

V dřívějších číslech IT CAD byly uvedeny články na následující témata:
15 let projektu aec-data.com: 3D data výrobců
Grafické konfigurátory pro Internet – kuchyňské desky a posuvné systémy dveří
 
3.6.2014: Internetová prezentace značky EXNER


SOFTconsult vytváří webové aplikace od roku 1997. Nová Internetová prezentace značky EXNER – manažerský nábytek, představuje symbiózu technologií dle roku 2014 a osvíceného přístupu klienta-zadavatele. SOFTconsult tímto projektem uzavřel první etapu kompletní vizuální a technologické aktualizace Internetových prezentací značek Hobis, Office Pro a Exner. Značka Exner směřuje na vyšší manažerské klienty, z toho důvodu design a ovládání je navrženo jiným způsobem, než u zbylých dvou značek. Hlavní rysy této prezentace, dle web standardu SOFTconsult, popisujeme níže v textu..

Responzivní design
Hlavní osou prezentace je upřednostnění nábytku ve velkých interiérových vizualizacích a zvýraznění hlavních nabídek. To vše s ohledem na zobrazení na různých zařízeních: desktop, tablet, smartphone, mobil. Layout prezentace se upravuje dle rozlišení a velikosti plochy pro prezentaci. Odborně se nazývá tento způsob tvorby web prezentací responzivní design.

Konfigurátor sortimentu
SOFTconsult v rámci Internetových prezentací u klientů kteří nabízí vybavení do interiérů doporučuje 3D konfigurátory. Značka Exner má od nás vytvořen kompletní 3D katalog pro 3D software (ArCon, 3D studio, AutoCAD a další). Tyto data jsou našim Internetovým 3D konfigurátorem propojeny s kódy výrobce (v tomto případě se jedná o IMOS kód, který popisuje všechny možné kombinace barev u každého výrobku). Uživatel www.exner.cz si může každý výrobek prohlédnout ve 3D (natáčení, přiblížení) a měnit povrchy na jednotlivých částech výrobku a rovnou získat odpovídající cenu. Zvolenou kombinaci jednoduše může aplikovat do Poptávkového košíku.

Poptávkový seznam
Poptávkový seznam umožní zaslat vybrané produkty zvolenému certifikovanému prodejci. Vložení do poptávkového seznamu je k dispozici u všech výrobků. Poptávkový seznam není závazný, a slouží jako podklad pro objednání u vybraného prodejce. Po ověření kompletnosti a technické návaznosti jednotlivých položek lze s prodejcem zároveň domluvit termín a způsob vyzvednutí či doručení vybraných produktů, případně jejich montáž. Poptávkový seznam slouží jako podklad k prostorovému 3D řešení poptávané kanceláře. Poptávkový seznam může obsahovat položky od všech značek skupiny Office Pro, lze tedy kombinovat sortiment více značek dle potřeb klienta.

Služby v rámci Internetového balíčku SOFTconsult
Redakční systém SOFTconsult poskytuje možnosti přímého zadávání obsahu prezentace, jednak formou naplnění databázového obsahu, tak rovněž klasicky pomocí WYSIWYG editoru. Speciálně jsou zakomponovány prvky pro SEO optimalizace a podporu více jazyků. Velmi oblíbenou službou, hlavně ve skupině Office Pro, je propojení informací o sortimentu ve formě stránek „for dealers“. Jedná se poskytování dat z www.exner.cz přímo v rámci stránek obchodních partnerů a jejich e-shop aplikací. On-line katalog na prohlížení PDF dokumentů poskytuje funkce, které nabízí placené aplikace od třetích výrobců. To umožňuje lépe vizuálně sladit prohlížení katalogu a vizuální styl prezentace. Prodejní síť je napojena na Google a jeho mapy, nově jsme implementovali i automatické vyhledávání prodejců podle polohy uživatele.

Internetová prezentace www.exner.cz poskytuje řadu současných technologií a moderní design. Na tomto výsledku má velký podíl skupina Office Pro, svým konstruktivním a osvíceným přístupem.

 
16.10.2013: Trachea Designer verze 1
Trachea Designer je bezplatná on-line Internetová aplikace vyvinutá SOFTconsultem. Poskytuje nástroje k vytvoření vestavěné skříně s motivy Overface. Ovládání aplikace je připraveno pro běžného zákazníka i pro profesionálního návrháře.

Zákazník si zadává parametry a členění vestavěné skříně a svoji představu o umístění motivů Overface. Na počátku může použít volbu Inspirace, kde jsou návrhy doporučené od Trachea. Pokud potřebuje svoje návrhy vytvářet postupně, má k dispozici náš server po dobu 1 měsíce pro jeden návrh. Přes funkci Sdílet získá jedinečnou adresu odkazu svého návrhu, tento odkaz může poslat e-mailem známým, nebo sdílet na Facebooku. Výsledné návrhy se zasílají jako poptávka do Trachea, nebo obchodním partnerům Trachea.

Trachea Designer pro designery
Designer má k dispozici celou aplikaci, po přihlášení/registraci získá navíc další funkce, které rozšiřují uplatnění aplikace Trachea designer. Především svoje návrhy může ukládat na Trachea cloud, takže kdykoliv se může připojit na svoje návrhy a prezentovat svou práci. V rámci své zóny může rovněž ukládat svoje návrhy jako inspiraci. Jedinečnou funkcí je Export pro vizualizace. Funkce pro jednotlivá křídla skříně, nebo jednotlivé plochy výplní vygeneruje textury ploch v návrhu. Vzniklé textury se ideálně použijí v 3D programech. Účastníci partnerského programu Trachea mají možnost Trachea Designer zakomponovat do svých Internetových prezentací,
další odkaz: http://www.trachea.cz/cz/servis/trachea-designer
 
2.2.2010: SOFTconsult v roce 2009


Tisková zpráva poskytuje přehled hlavních aktivit naší společnosti v roce 2009. Přestože politici a ekonomové považují tento rok za krizový, naše společnost uvedla na trh řadu nových projektů. Nemáme tak důvod označovat ho za neúspěšný.

Prezentace
Všechny naše produkty byly detailně představeny v rámci jarních veletrhů Nábytok a bývanie ve slovenské Nitře a na brněnských veletrzích Mobitex a IBF. Během celého roku jsme seznamovali širokou veřejnost s našimi aplikacemi na dnech otevřených dveří nejen v Praze, ale i v Bratislavě. Zorganizovali jsme i několik individuálních prezentací a přednášek v rámci odborných seminářů. Podzim patřil veletrhům For Arch a Wood-tec, na němž jsme vystavovali s partnerskou společností Trachea.

aec creative
Vývoj vlastního softwaru pod značkou „aec creative“ přinesl řadu změn a inovací. Technologicky nejnáročnějším projektem byla aplikace Desk Draw Order vyvinutá pro společnost Desk-form. Desk Draw Order je komplexní systém na objednávání kuchyňských desek na míru přes grafickou internetovou aplikaci, která řeší vše od vytvoření přesné specifikace geometrie a materiálu kuchyňských desek, detailní kalkulaci zakázky, správu zakázek, až po podklady pro výrobu. Desk Draw Order využívají po šesti měsících provozu partneři v řadě zemí Evropy. Uvedenou aplikaci začala používat i společnost Bauhaus. Druhým dlouhodobě připravovaným projektem byl CABINET pro ArCon. Jedná se o modul, který poskytuje funkcionalitu pro parametrické navrhování vestavěných skříní. Již před uvedením jsme věděli, že není konkurenční produkt, který by poskytoval podobnou kvalitu. Potvrzení přinesl první rok po uvedení na trh. 3D software na návrhy interiérů podpořil rozsáhlý update Kuchyně pro ArCon na verzi 4.3, který byl pro uživatele zdarma. Obě aplikace Cabinet i Kuchyň pro ArCon jsou napojeny na Modular, software na nářezové plány ve verzi 4.1. V tomto roce jsme rovněž vyvinuli pro Bydleni.cz software NetLAYOUT pro ArCon, ale jeho výstupy s napojením na web budou k dispozici v roce 2010. Pomyslnou vítěznou pozici získal za rok 2009 software FAMADA 4.1 MSSQL/MySQL určený k technickému pasportu a správě budov. Zvítězil v následujících výběrových řízeních těchto institucích: Fakultní nemocnice Hradec Králové, Generální ředitelství cel, Český rozhlas, propojení Kooperativy a Surpmo, Česká školní inspekce. Více informací o uvedených softwarech nejdete na www.aec-creative.com.

aec media
Naším nejkomplexnějším počinem je vlastní projekt www.virtualhouse.eu , který jsme vizuálně, komunikačně a obsahově připravovali dva roky a byl uveden na trh v roce 2009. Mezi nejrozsáhlejší projekty patřily kompletní internetové produktové prezentace společností Cemix (www.cemix.cz) a Solodoor (www.solodooor.cz). Do skupiny designových webů se zařadila prezentace www.indeco-kuchyne.cz. Pro Rako a Tracheu, naše tradiční partnery, jsme inovovali firemní CD, veletrh Wood-tec nabídl speciální společné CD SOFTconsult a Trachea. V průběhu roku jsme realizovali SEO optimalizace několika webů a vedení PPC kampaní. Rovněž jsme kompletně naplnili data do nového systému správy informací pro připravovanou novou verzi serveru aec-data.com. V průběhu roku rovněž probíhala příprava nového portálu Obklady.cz , který vzniká pro společnost Lasselsberger.

aec data
Tvorba nových 3D dat zaznamenala v tomto roce několik zásadních úspěchů. Nejdůležitějším novým partnerem je společnost Sapeli, pro kterou jsme vytvořili 3D katalog dveří pro ArCon. Sapeli nyní zavádí ArCon do své sítě na podporu prodeje. Druhým rozsáhlým projektem byla příprava 3D dat značek Keramag, Kolo a Gustavberg. V průběhu roku jsme inovovali 3D data našim tradičním partnerům.

aec software
Oblast distribuce 3D softwaru pro projektování a design probíhala v duchu přípravy novinek. V průběhu roku jsme rozšířili nabídku o prodej a podporu softwaru na dřevostavby, začátkem roku 2010 uvedeme nové verze SPIRITu i ArConu.

virtualhouse.eu
Projekt www.virtualhouse.eu, jehož start proběhl na výstavě For Arch, je naším výrazným příspěvkem do zkvalitnění prodeje a realizace typových projektů rodinných domů. Vytváříme marketingové a realizační zázemí projektu, v němž máme možnost uplatnit řadu obchodních a technických disciplín. Ke spolupráci na projektu jsme hned v jeho počátcích získali řadu význačných partnerů. Jsme přesvědčeni, že se projekt stane nositelem inovací oboru.

 
24.11.2008: Prezentační aplikace pro BRAMAC
Společnost SOFTconsult vytvořila pro společnost Bramac střešní systémy multimediální aplikaci pro informační stojany Bramac. Stojany budou umístěny u obchodních partnerů, tedy především u prodejců stavebnin. Vedle CD ROMu to je další forma obchodní podpory, za pomocí elektronických médií, kterou jsme vytvořili pro uvedenou společnost. Prezentace je určena především pro běžné potencionální klienty. Ovládá se přes dotykovou LCD obrazovku, což sebou přináší řadu specifik z hlediska ovládání. Zaměřili jsme se proto na kompaktnost a srozumitelnost ovládání, právě s ohledem na ovládání veškerých výběrů nabídek prstem ruky. Členění prezentace má následující strukturu: střešní systémy Bramac, galerie, video prezentace, virtuální dům. Informace o střešních krytinách jsou členěny a zobrazovány formou, která zdůrazní hlavní charakteristiky výrobků. Galerie umožňuje zobrazit i realizace regionálních obchodních zástupců. Vedle použité střešní krytiny na obrázku realizace, jsou poskytovány informace i o umístění stavby. Pro inspiraci byly zakomponovány virtuální domy, které umožňují navolit typ a barvu střešní krytin, barvu fasády. Vizuální koncept prezentace umožňuje lepší komunikaci v obchodním místě s klientem, a napomáhá snadněji zjistit jeho představy. Pro odborníky, opět vizuální formou, je připraven přehled příslušenství, jakým jsou řešení u hřebene, okapu, úžlabí a aplikování solárního systému. Podrobnější informace poskytuje obsáhlá technická příručka. Její obsah si uživatel prohlíží pomocí aplikace, která umožňuje přímý vstup do kapitol, vizuální obracení a zvětšování jednotlivých stránek. Odborník si přímo na prodejním místě může ověřit technické detaily, které jsou důležité pro správný nákup.

Prezentace přes dotykovou LCD obrazovku rozšiřuje naše portfólio služeb v oblasti elektronických prezentací.

 
3.10.2008: www.domky.cz na velethu For Arch 2008 v Praze
23. - 27.9.2008 se společnosti SOFTconsult a MC Velox Praha prezentovaly na veletrhu For Arch s Internetovým portálem www.domky.cz . Uvedený projekt od svého vzniku v roce 2004 představuje leadra prezentace projektu domů na Internetu. Partnerem projektu je řada význačných společností: ČSOB, Roto, Velox, Bramac, Cemix, Rako a další.

Na veletrhu For Arch 2008 byla prezentována propojenost www.domky.cz se softwarem ArCon, a napojení na interiérová studia vybavená moduly na kuchyně a koupelny. Provázanost moderních technologií a služeb je naší hlavní devizou pro budoucnost. Návštěvníci veletrhu potvrdili svým velkým zájmem obecnou známost portálu www.domky.cz , kterou máme potvrzenou rostoucí návštěvností a zájmem o služby portálu.
další odkaz: www.domky.cz
 
15.5.2008: SOFTconsult na veletrhu IBF 2008


Od počátku roku 2008 jsme se prezentovali na řadě veletrhů: Dřevostavby v Praze, Nábytek a bývanie v Nitře, Mobitex v Brně. Všechny naše aktivity byly následně v plné síle předvedeny na veletrhu IBF 2008 v Brně (22.-26.4.2008). Naše expozice byla vizuálně i organizačně propojena s projektem www.domky.cz. Chtěli jsme našim klientům ukázat provázanost 3D navrhování na naše projekty z oblasti Internetu a tvorby CD ROM. U projektu www.domky.cz se jedná o prodej domů přes Internet s využitím návrhů v ArConu a prezentace ve virtuální realitě.

SPIRIT 15
Na veletrhu byla představena nová verze AEC systému SPIRIT . Návštěvníci si mohli zdarma odnést na vyzkoušení trial verzi SPIRIT 15 s poukázkou na školení zdarma. V rámci konceptu BIN Building Information Network se vyznačuje nová verze řadou vylepšení v inteligentní komunikaci při tvorbě návrhu a dokumentace. Uvedené funkce korespondují s uživatelským ovládáním v rámci CAD standardů a rozšiřují možnosti uživatelů SPIRIT. Více informací najdete na www.spirit3d.cz

aec-creative : TILER, KUCHYŇ pro ArCon a MODULAR
Produkty na návrh interiéru, které jsme sdružili pod značku aec-creative, vyvíjíme již od roku 2000. Naše moduly rozvíjí použití ArConu pro jednotlivé skupiny uživatelů. Jedná se o podporu prodeje kancelářského a bytového nábytku, koupelen, kuchyní, vestavěných skříní, krbových a kachlových kamen. Na jaře jsme uvedli novinku KUCHYŇ pro ArCon verze 4 s propojením na program MODULAR, který umí korpusy z 3D návrhu rozpadnout na jednotlivé dílce a automatizovaně generovat nářezové plány. Tradičně byl velký zájem o TILER pro ArCon určený pro návrhy obkladů a dlažeb ve 3D. Více informací najdete na www.aec-creative.com

3D software pro střechy a dřevostavby
Hlavní AEC/CAD software prakticky kromě krovu neposkytují specializované moduly na dřevostavby. Rozhodli jsme se pro podporu řešení od firmy WETO AG. která od počátku vývoje svých modulů poskytovala úzké propojení na ArCon – vizuální architektura. To je vidět i v ovládacích prvcích software a filozofii vlastního grafického prostředí tvorby dřevěných konstrukcí. Samozřejmě tvorba střech, stěn, stropů, další typů konstrukcí je možná i samostatně bez ArConu. Ale ztrácí se tím propojenost mezi vytvářením koncepce domu a optimalizace konstrukce. V současnosti se pracuje na importu/exportu podkladů v klasických CAD formátech. Takže projektant s libovolným CAD software bude mít možnost efektivně využívat moduly na návrh dřevostaveb. Více informací najdete na www.softconsult.tv
 
11.1.2008: SOFTconsult v roce 2007
Tisková zpráva shrnuje hlavní aktivity společnosti za rok 2007.Prezentace
Všechny naše produkty byly detailně představeny v rámci jarních veletrhů Mobitex a IBF v Brně. Během celého roku jsme seznamovali širokou veřejnost s našimi aplikacemi na dnech otevřených dveří pořádaných nejen v Praze, ale i v Bratislavě. Zorganizovali jsme i několik individuálních prezentací a přednášek v rámci odborných seminářů. Podzim patřil brněnskému veletrhu WOOD-TEC, na němž jsme vystavovali s partnerskou společností Trachea.

aec software
Distribuce softwaru v oblasti architektury a projektování zaznamenala dvě zásadní novinky. První z nich, SPIRIT 14, je pokračovatelem v konceptu BIN Building Information Network, či-li poskytování údajů o vznikajícím architektonickém díle nejen projektantům, ale i investorům a ostatním účastníkům procesu vzniku stavebního díla. Hlavní novinkou poslední verze je i nová koncepce ZAK systému, hlavní objektové technologie stavebních dílů. Druhou událostí bylo uvedení ArCon 9 Small Business, čímž byla dokončena stabilizace celé komunity „arconistů“ na nové platformě. ArCon 9 Small Business představuje na našem trhu ojedinělý produkt dostupný pro široké spektrum uživatelů 3D počítačové grafiky.

aec creative
Vývoj vlastního softwaru pod značkou „aec creative“ přinesl řadu změn a inovací.
Famada ve své čtvrté verzi představuje příspěvek k řešení technického pasportu a správy budov. Na trh bylo uvedeno i řešení pro návrh kachlových kamen a krbů Caminus pro ArCon 1.0, pro navržení kuchyní vznikla nová Kuchyň pro ArCon 4.0 a program na rozpad dílců korpusů. Tiler pro ArCon byl inovován na verzi 2.2. Naprosto unikátním projektem je software Lock Plate Planner, který jsme vyvinuli pro nadnárodní společnost Maxit Group. Lock Plate Planner řeší návrhy pokládání nového zateplovacího systému budov.

aec media
CD-ROMy jsme vytvářeli pro značky Rako, Primalex a Trachea. K zásadní inovaci internetové prezentace došlo u společnosti Trachea, nové prezentace jsme vytvořili pro LB Minerals, Eling, Revitalizace panelových domů a Plexus. Portál www.domky.cz vedle nadprůměrného zájmu klientů těžil i z rozšíření o služby Hypoteční banky. V průběhu celého roku se připravovaly a vyvíjely nové projekty pro rok 2008.

aec data
Tvorba nových 3D dat byla zaměřena jednak na firemní produkty i na ostatní výrobce. Nejrozsáhlejší inovace probíhala pro Interiér Říčany. Pro značku Office Pro došlo k zavádění nového CD s daty v celé síti (Česká a Slovenská republika).
 
27.4.2007: SOFTconsult – novinky na veletrhu IBF 2007


SPIRIT 14
Na veletrhu byla představena nová verze AEC systému SPIRIT. Verze 14 je pokračováním konceptu BIN Building Information Network: poskytování údajů o vznikajícím architektonickém díle nejenom projektantům, ale i investorům a ostatním účastníkům procesu vzniku stavebního díla. K tomu účelu disponuje SPIRIT od verze 12 novým vnitřním datovým souborem, který obsahuje kromě grafických údajů a dat pro vizualizaci i strukturované údaje pro aplikace vyžadující on-line informace pro ocenění stavebního díla. Právě modul Manažer nákladů umožňuje efektivně vytvářet cenovou mapu projektu na základě vytvořených prostorů a stavebních elementů. Další novinkou SPIRITu 14 je nový ZAK systém. Tato technologie je ve SPIRITu od roku 1996, ale v této nové verzi zaznamenala revoluční změnu. Provázání stavebních elementů (3D a 2D vyjádření detail - realizace - standard – studie) bylo dříve přes databáze, nyní je realizováno přes referenční soubory. Tento koncept umožňuje jednoducho aktualizaci katalogů přes Internet a srozumitelnou parametrickou tvorbu nových stavebních elementů. Pro modelaci oken, dveří, vybavení se používají obecné 3D nástroje a není potřeba speciální parametrický editor. Tento přístup zjednodušuje uživatelům plynule modifikovat svou základnu stavebních elementů v průběhu projektu. Více informací najdete na www.spirit3d.cz .

ArCon 9
ArCon-vizuální architektura má nyní dvě podoby, Profesionál a Small Business. ArCon Profesionál je již na trhu půl roku, ale ArCon Small Business byl v době veletrhu horkou novinkou. ArCon pokračuje v linii intuitivního ovládání, parametrizace objektů a rychlého zobrazování 3D scén (Direct-X). Jako pokračovatel ArConu Standard je zaměřen na uživatele z oblasti návrhů interiérů. Nové funkce ale umožňují i plné využití v projekční praxi. Jeho cena je velmi příznivá 9000,- Kč. Vzhledem k častému „kopírování“ ArConu je vybaven USB donglem. Verze ArCon Small Business je vlastně malá amnestie na „kopírované“ verze. Vzhledem k široké bázi 3D objektů a aplikací pod značkou aec-creative (návrhy kuchyní, koupelen, kachlových kamen, vestavěných skříní) poskytuje ArCon široké využití v návrzích budov a interiérů. Více na www.arcon3d.cz.

FAMADA 4
SOFTconsult vytváří již několik let vlastní řešení na správu budov z hlediska technických správců. FAMADA je ale i vyžívaná k odevzdávání realizační dokumentace projektantů. FAMADA poskytuje kompletní přehled o jednotlivých částech budovy v hierarchii kterou potřebuje pasport. Výhodou nové verze je možnost volného propojení jednotlivých úrovní s libovolným dokumentem grafické nebo provozně-organizační povahy. Na každé úrovni hierarchie (nemovitost, budova, patro, byt/celek/pokoj, místnost) se napojuje vybavení-zařízení a procesy revizí, nákladů. Základním informačním zdrojem jsou data o místnosti, tak jak je známe z Knihy místností a navíc informace o uživatelích a nájmech. V celém systému se lze jednoduše pohybovat a zobrazovat dokumenty, filtrovat a vyhledávat údaje. Samostatně je k dispozici modul na generaci reportů. Databázovou platformou je MDB nebo SQL, a soubory ve formátu DWF, PDF, BMP, JPG, GIF, WMF, EMF, RTF, TXT. FAMADA poskytuje i prohlížecí nástroj pro poskytování údajů klientům nebo investorům. Více na www.famada.cz.
 
1.5.2006: SOFTconsult na veletrhu IBF 2006
Veletrh IBF v Brně považujeme, z hlediska našeho zaměření: informační technologie v architektuře a projektování, za hlavní veletrh v České republice. Proto jsme pro letošní ročník připravili nejen řadu novinek, ale novou koncepci stánku a nové pojetí prezentace produktů.

Představena byla nová verze software ArCon 9 Profesional, která se zaslouženě těšila velké pozornosti návštěvníků. Tradiční součástí naší nabídky je AEC/CAD systém SPIRIT.

V letošním roce jsme speciální veletržní nabídkou přiblížili mladé generaci SPIRIT ve verzi 12.

Vývojová řada software AEC-creative nabídla nové verze maker pro Arcon TILER 2.0 CZ, Kuchyň 3.3 CZ, FaMaDa 1.0. Rovněž jsme představili novou verzi FaMaDa 3.3 – passport bodov.

Součástí naší činnosti je podpora výrobců z oblasti stavebnictví a interiérů prostřednictvím vytváření 3D modelů konkrétních výrobků, tvorbou WEB stránek a prezentačních CD ROM.

Letos jsme připravili pro veletrh IBF CD ROM značek RAKO a LB Object v novém layoutu podle našeho návrhu. CD ROM 3D modelů pro CAD systémy značek Laufen, Roca, Jika a prezentační CD ROM Bramac 2006, které patří tradičně do našeho portfólia.

Přínosem letošního veletrhu IBF Brno bylo získání řady nových kontaktů a zákazníků. Všem děkujeme za jejich přízeň a těšíme se na další spolupráci.


 
28.4.2006: Výsledky 10. ročníku soutěže „Projektování se SPIRITem“.
Jubilejní ročník soutěže studentů proběhl dle nového konceptu. Zúčastnit se mohli studenti středních a vysokých škol a na vypracování zadání měli účastníci soutěže jeden měsíc (březen). Zadání mělo tři okruhy vybrané s ohledem na potřeby praxe s podmínkou zpracování v software SPIRIT student 12.3 CZ. První okruh byl věnován klasické prováděcí dokumentaci. Druhý okruh zadání bylo vypracování 3D návrhu židle včetně výkresové dokumentace. Třetí okruh odpovídal klasickému zadání na kompletní 3D návrh rodinného domu s dodržením omezujících podmínek. Účastnící mohli vypracovat všechny okruhy, nebo jen jeden. V rámci hodnocení komise sečetla body za veškeré práce dodané jedním účastníkem. Maximum bodů za vypracování celého zadání bylo 45 od jednoho člena komise.

Výsledky soutěže včetně cen:

1. místo - Marie Zemanová (ČVUT FSV) (soutěžící číslo 27)
SPIRIT 12

2. místo - Jan Borovička (SPŠ Vlašim) (soutěžící číslo 168)
SPIRIT werkplan 12

3.místo - Jakub Kuthan (ČVUT FS) (soutěžící číslo 127)
SPIRIT DC 12

Komise hodnotila ve složení: Dieter J. Heimlich prezident společnosti STI International (výrobce sw. SPIRIT), Ing. Petr Randula ředitel společnosti SOFTconsult (pořadatel soutěže a distributor sw. SPIRIT), Ing. Renata Hoďánková ČVUT FS Praha (vyučující sw. SPIRIT), Ing. arch. Pavel Bednář ČVUT FA Praha (vedoucí ústavu interiérů a výstavnictví), Ing. arch. Michal Gabriel (ředitel Projekční kanceláře AGN), Ing. Jaroslav Korim Technická univerzita Košice (vyučuje CAD systémy).
Se soutěží je spojena speciální akce pro studenty. Jedná se o zápůjčku kompletní komerční licence SPIRITu na jeden školní rok s možností prodloužení zápůjčky do konce studia.
 
30.4.2004: 9. ročník soutěže středních škol „Projektování se SPIRITem“.
30.4.2004 pořádala společnost SOFTconsult ve spolupráci s ČVUT FSv Praha soutěž studentů - 9. ročník „Projektování se SPIRITem“, 5. ročník „se SPIRITem ve 2D“ a 5. ročník ArCon – vizuální architektura. Letošní ročník se konal v hlavním počítačovém sále fakulty. Zúčastnilo se celkem 9 škol.

klikni pro zvětšeníklikni pro zvětšeníklikni pro zvětšení


Výsledky jednotlivých kategorií:

Projektování se SPIRITem – ZAK
Zadání vytvořila Ing. Renata Hoďánková, odborný asistent na ČVUT Praha FSv
1. místo: Marian Cieslar – SPŠ stavební Havířov
2. místo: Miroslav Kouba – VOŠ a SPŠ Volyně
3. místo: Jakub Kuthan – SPŠ stavební Praha - Dušní

Projektování se SPIRITem ve 2D
Zadání vytvořil Ing. Aleš Housa
1. místo: Adam Guzdek – SPŠ stavební Havířov
2. místo: Štěpánka Suchelová – VOŠ a SPŠ Volyně
3. místo: Ivana Bartošová – SOŠ PP Šumperk

ArCon-vizuální architektura
Zadání vytvořil Ing. David Večeřa
1. místo: Michal Dvorský – SPŠ stavební Liberec
2. místo: Karel Glajcar – SPŠ stavební Havířov
3. místo: Adam Köhler –SPŠ a SOU Prostějov

Komise ve složení: ČVUT Praha FSv - Ing. Renata Hoďánková, Ing. Aleš Housa, Ing. David Večeřa, šéfredaktor časopisu IT CAD Lubor Buš, SOFTconsult - Ing. Vladislav Pavlík, Ing. Petr Randula.

Ceny do soutěže věnovala společnost SOFTconsult spol. s r.o. Praha.
 
31.3.2003: 8. ročník soutěže středních škol „Projektování se SPIRITem“.
Den učitelů 28.3.2003, k tomuto termínu vždy pořádala společnost SOFTconsult ve spolupráci se SPŠ stavební, na níž se vyučuje software SPIRIT, soutěž studentů. Letošní ročník se konal na SPŠ stavební v Liberci. Soutěžilo se ve třech kategoriích. 8. ročník „Projektování se SPIRITem“, 4. ročník „se SPIRITem ve 2D“ a 4. ročník ArCon – vizuální architektura. Zúčastnilo se celkem 20 studentů z deseti škol.
Studenti dostali jednotné zadání z oblasti technického kreslení, vizuálního zpracování návrhu domu a zpracování kompletní výkresové dokumentace včetně 3D modelu domu.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Projektování se SPIRITem – ZAK
doba trvání 4 hodiny
hlavní kategorie
Zadání vytvořila Ing. Renata Hoďánková profesorka na ČVUT Praha FSv
1. místo: Ondřej Kostrba – SPŠ stavební Praha - Dušní
2. místo: Pavel Soukop – SPŠ stavební Třebíč
3. místo: Karel Glajcar – SPŠ stavební Havířov

Projektování se SPIRITem ve 2D
doba trvání 2 hodiny
Zadání vytvořil Aleš Housa student ČVUT Praha FSv (vítěz 2. ročníku této soutěže)
1. místo: Marian Cieslar – SPŠ stavební Havířov
2. místo: Jakub Kuthan – SPŠ stavební Praha - Dušní
3. místo: Oldřich Mudra – SPŠ stavební Mělník

ArCon-vizuální architektura
doba trvání 2 hodiny
Zadání vytvořil David Večeřa student ČVUT Praha FSv (vítěz 1. ročníku této soutěže)
1. místo: Martin Kawulok – SPŠ stavební Havířov
2. místo: Michal Rafaj – SPŠ stavební Valašské Meziříčí
3. místo: Miloš Vondřejc – VOŠ a SPŠ stavební Náchod

Komise ve složení: ČVUT Praha FSv - Ing. Renata Hoďánková, Aleš Housa, David Večeřa, šéfredaktor časopisu IT CAD Lubor Buš, architekt Balda z Liberce, SOFTconsult - Ing. Vladislav Pavlík, Ing. Petr Randula.
Ceny do soutěže věnovaly společnosti SOFTconsult spol. s r.o. Praha. a softTECH GmbH (výrobce sw.SPIRIT).

Vzhledem k vítězství software SPIRIT a ArCon v projektu INFOVEK Ministerstva školství Slovenské republiky, předpokládáme v příštím ročníku účast studentů našeho východního souseda. Projekt Infovek zajišťuje nasazení našich AEC systémů do výuky na odborné stavební a nábytkářské střední školy na Slovensku.
 
13.1.2003: Rok 2002 v SOFTconsultu
Tato tisková zpráva shrnuje naše hlavní aktivity v roce 2002.

AEC-systémy a AEC-management
Rok 2002 jsme začali v lednu na půdě stavební průmyslovky ve Valašském Meziříčí 7.ročníkem soutěže studentů středních škol. Tradičně v systémech SPIRITu a ArCon. V březnu jsme uvedli vlastní produkt makro Univerzální kuchyň pro ArCon. Výsledek našeho vývoje našel okamžitě odezvu mezi návrháři kuchyní. V dubnu jsme uvedli opět vlastní produkt FM-DATA, náš vstup do problematiky facility managementu vycházejícího z mapování skutečných potřeb trhu. Ve stejném měsíci byl uveden SPIRIT OS model, 3D modelovací systém z dílny našeho dodavatele firmy softTECH. V průběhu roku se podařilo expandovat s ArConem do Maďarska v rámci sítě prodejců obkladů a dlažeb. Rovněž v Maďarsku se podařilo zavést makro Indeco pro ArCon, přímo v maďarském jazyce. Na Slovensku jsme vyhráli s ArConem v projektu Infovek, v rámci kterého se zavádí IT technologie do škol. Ke konci roku bylo prodáno 1219 komerčních licencích ArConu. Což je výsledek práce našich pracovníků a obchodních partnerů během posledních čtyřech let. Za úspěšnou spolupráci všem partnerům děkujeme.

AEC-DATA
Velkým projektem bylo vytvoření WEB-redakčního systému sortimentu obkladů a dlažeb společnosti Lasselsberger. Obdobně se vytvořil redakční systém pro značku Primalex. CD ROMy jsme připravili pro Bramac, MBT-Stavební hmoty, Laufen CZ, Lasselsberger, Prvá stavebná sporiteľňa. Server WWW.AEC-DATA.COM docílil 500.000 přístupů. Tvorba 3D modelů se rozšířila o řadu značek, vydali jsme V.edici CD AEC-DATA tentokrát již v počtu čtyřech CD ROM. Ukázkou nové směru který chceme rozvíjet byla aplikace Navrhněte si byt pro Internet. Pro uživatele funguje na www.vseprobydleni.cz a tento směr budeme dále rozvíjet, abychom propojili běžné klienty s profesionálními dodavateli vybavení interiérů.

Prezentace
Prezentační aktivita byla velmi rozsáhlá. Oslovili jsme autorizované inženýry v Čechách a na Slovensku v rámci akcí které pořádali. Jednak to byly Valné hromady po České republice a setkání ve Vysokých Tatrách. Výstavy které proběhly s naší účastí: Mobitex v Brně, Coneco v Bratislavě, IBF v Brně, Modom v Bratislavě, Invex v Brně. Prezentace v Brně v rámci CAD pavilónu byla natolik působivá, že námi nabízené produkty a stánek uváděli návštěvníci v anketě Diamantové oko (co návštěvníky zaujalo na Indexu).

Připravovali jsme pro rok 2003
Pro rok 2003 jsme připravovali řadu projektů. Uvedením PowerProjectu Teamplan 7 CZ výrazně posuneme rozvoj project managementu v obou státech kde působíme. Pro uživatele ArConu dokončujeme nová makra pro návrh kuchyní a koupelen. Uvedením SPIRIT 11 CZ podtrhneme 11 let úspěšného působení tohoto AEC systému na našem trhu. Technologické a vývojové kroky směřují k druhé generaci serveru AEC-DATA, systému FM-DATA, a dokonalejší koncepci CD ROMů výrobců stavebních materiálů a hmot.
 
30.1.2002: 7. ročník soutěže středních škol
25.1.2002 uspořádal SOFTconsult spol. s r.o. již sedmý ročník Soutěž studentů středních škol v AEC systémech. Letos se konala soutěž na SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Zúčastnilo se celkem 27 studentů z 12 škol.
Studenti dostali zadání z oblasti technického kreslení, vizuálního zpracování návrhu domu, zpracování kompletní výkresové dokumentace včetně 3D modelu domu.

Výsledky jednotlivých kategorií:
Projektování se SPIRITem – 2D , doba trvání 2 hodiny
1. místo: Tomáš Cvach – SPŠ stavební Třebíč
2. místo: Lukáš Tulach – SPŠS Vlašim
3. místo: Michal Procházka – VOŠ a SPŠ Volyně

ArCon-vizuální architektura , doba trvání 2 hodiny
1. místo: Matěj Kosík – SPŠ stavební Liberec
2. místo: Jakub Žák – SPŠ stavební Havířov
3. místo: Zdeněk Kypet – SPŠ stavební Valašské Meziříčí

Projektování se SPIRITem – ZAK , doba trvání 4 hodiny, hlavní kategorie
1. místo: David Stempák – SPŠ stavební Havířov
2. místo: Josef Jambura– VOŠ a SPŠ Volyně
3. místo: Lukáš Slavíček – SPŠ stavební Třebíč

Komise byly složeny ze zástupců ČVUT Praha, Městského úřadu Valašské Meziříčí, BLOCK group, CAD-PRO, a pořádajícího SOFTconsultu.
Ceny věnovaly společnosti SOFTconsult spol. s r.o. Praha a softTECH GmbH. Sponzorsky přispěla společnost CAD-PRO s.r.o. Valašské Meziříčí.
 
6.6.2001: HOB CHKZ nasadzuje ArCon v predaji na Slovensku
České firmy Keramika Horní Bříza a.s. a Chlumčanské keramické závody a.s. nasadili na podporu predaja na Slovensku progam ArCon - vizuálna architektúra. Všetkých zmluvných predajcov vybavili týmto softvérovým riešením aby sa zlepšil servis pre zákazníka vo svojich predajniach, kúpelňových štúdiach. Ide o ďalší krok v spolupráci medzi firmou SOFTconsult a HOB/CHKZ.
 
14.12.2000: Prodáno 1.000 SPIRIT studentů
V tomto týdnu byla prodána tisící verze programu SPIRIT student 9 u nás. Tento program se prodává rok a několik týdnů.
další odkaz: http://www.softcons.cz/cp1250/software/spirit/student.htm
 
22.11.2000: Uvedenie softvéru ArCon – vizuálna architektúra vo verzii 5
V dňoch 13 až 17 novembra 2000 prebehlo na Slovensku uvedenie novej verzie softvéru ArCon – vizuálna architektúra. Uvedenie zorganizovala spoločnosť SOFTconsult so svojimi partnermi v Košiciach, Poprade, Zvolene, Banskej Bystrici, Trenčíne a Bratislave. ArCon - vizuálna architektúra existuje na Slovensku už cez rok a vo svete patrí za posledné dva roky k najrýchlejšie rastúcim softvérom v oblasti grafických systémov pre návrh stavieb. Tento trend potvrdil aj veľký záujem o novú verziu pri uvedení na Slovensku.

ArCon - vizuálna architektúra je vysoko interaktívny vizuálny nástroj pre projektovanie a vizualizácie. Vychádza z požiadaviek architektov, stavebných projektantov, používateľov z odboru nehnuteľností a návrhárov interiérov. Zaujímavé možnosti ponúka aj výrobcom a predajcom nábytku, sanitárnych predmetov, obkladov, dlažieb, kobercov a bytových doplnkov. Súčasťou softvéru sú okrem 5 000,- obecných objektov aj konkrétne prvky od firiem Velux, Ytong, Hebel. Pomer cena výkon a prívetivá komunikácia s používateľom sú zaujmavé pre široké spektrum učastníkov investičnej výstavby. ArCon – vizuálna architektúra je dodávaný v dvoch variantách štandard a plus. Verzia štandard je doporučená obchodníkom z oblasti interiérov, verzia plus architektom a projektantom. Veľmi silnou stránkou je podpora modelovania konkrétnych výrobkov. Dnes je to viac ako 10 000 objektov, ktoré sú dostupné na CD ROM-och AEC-DATA, alebo priamo na Internete na adrese www.aec-data.com. Medzi význačných výrobcov, ktorý majú svoje výrobky pripravené pre použitie v softvéry ArCon – vizuálna architektúra patria: Jika-Laufen, Ravak, Teiko, Kerameg, Ideal Standard, HOB, CHKZ, Rako, Jacuzzi, Grohe, Hobis, Alfa Říčany, DSC Poprad, Drevit, Della Rover, Vagnerplast.
další odkaz: http://www.softconsult.sk/
 
7.9.2000: SPIRIT klub 2000
Tak jako každým rokem bylo v těchto dnech všem uživatelům SPIRITu nabídnuto dopisem členství ve SPIRIT klubu. Členství zahrnuje levnější upgrade na SPIRIT 10 a jeden upgrade mimo klasickou distribuci. Letos to byla verze 9.51, kterou členové SPIRIT klubu právě v těchto dnech obdrželi.
V připravované verzi SPIRIT 10, která bude dodávána v rámci SPIRIT klubu 2000, budou následující novinky: V ZAK systému dochází k rozšíření vytváření a prohlížení databází s minimální potřebou klasických způsobů tvorby nových stavebních prvků (pomocí symbolů a položek databází). Za reprezentanty tohoto přístupu lze označit grafický prohlížeč databank stavebních objektů, editor 2D interpretace otvorů (půdorys, řez a měřítka) s přímým zanesením do databází, parametrické 3D vytváření oken a dveří (obdobný princip jako v ArConu). V rámci standardního SPIRITu je nyní nástroj na modelaci terénu. Z oblasti integrace Windows to jsou hybridní výstupy rastrové (bmp, jpg) a vektorové kresby na plotry i tiskárny. Načítání rastru bmp, jpg jako podklad (doposud to byl jen interní pof). Dlouho očekávané TrueType fonty v rámci výkresu SPIRITu a kompletní dialogy ve Windows prostředí. Z verze 9.51 je vkomponován import a export formátů DWG a DXF verze 12, 13 i 14. Zajímavou novinkou z této verze je i export formátu DWF. Jedná se o výborný 2D vektorový formát pro prezentace výkresů na Internetu, a to pomocí plug-inu WHIP! pro Internet Explorer i Netscape Communicator. SPIRITvis si nyní u každého výkresu pamatuje přiřazené textury a je kompletně lokalizován do češtiny. Graficky jsou rozlišeny uchopovací body podle typu uchopení. Dopracovány byly funkce pro rychlejší a stabilnější ukládání.
Technologie SPIRITu v současnosti získává celosvětové působení. SPIRIT přes kapitálové vstupy do DataCAD Ltd. se v současnosti začíná šířit pod názvem DataCAD plus v Americe a Austrálii. Vzhledem k záběru společenství MB Group, a velmi chytrého rozšíření distribuce, dochází k uplatnění novinek na větším trhu. Vývojový tým u firmy softTECH GmbH je rozšířen o vývojové spolupracovníky u DataCAD Ltd. a mb Software AG. To je pro nás všechny pozitivní zpráva.
Pro bližší dotazy ohledně SPIRIT klubu doporučujeme využít e-mail: obchod@softcons.cz.
 
24.7.2000: SOFTconsult vyhrál v HOB a CHKZ
Společnost SOFTconsult spol.s r.o. vyhrála výběrové řízení na komplexní podporu prodeje na CD ROM a Internetu společností HOB a.s., CHKZ a.s. (obklady a dlažby). Součástí dodávky je prezentační CD ROM obsahující podporu projektantům (knihovny pro vizualizační systémy) a za pomoci moderních technologií přiblížení sortimentu obou společností. Paralelně bude vybudována nová koncepce webu s využitím prvků virtuální reality na Internetu. Uvedení proběhne na výstavě For Arch 2000 v Praze.
 
12.7.2000: Průzkum na VUT Brno - SPIRIT
Na podnět pana Ing. Petra Řezníčka, který externě vyučuje SPIRIT na VUT FAST v Brně proběhl průzkum mezi studenty fakulty. Odpovědělo 100 studentů na následující dotazník. Jedná se výběr otázek, celkem bylo 9 otázek.

1) Používáte nějaký AEC systém při studiu?
Ano 80 %
Ne 20 %
Nevím 0 %

2) Pokud ano (používáte), jak byste charakterizovali své znalosti?
24 % - začátečník
36 % - zvládnu 2D
21 % - zvládnu i 3D
14 % - troufnu si i na vizualizaci

3) Domníváte se, že tyto znalosti využijete v praxi?
Ano 93 %
Ne 0 %
Nevím 7 %

4) Myslíte si, že Vás škola dostatečně připravuje na využití počítačů v praxi?
Ano 30 %
Ne 70 % !!
Nevím 0 %

5) Domníváte se, že podíl výuky jednotlivých CAD systémů na VŠ by měl odpovídat poměrné rozšířenosti těchto systémů v projekčních kancelářích v ČR a také navazovat na výuku na středních školách?
Ano 87 % !!
Ne 7 %
Nevím 6 %

6) Setkali jste se již se systémem SPIRIT?
Ano 73 %
Ne 27 %
Nevím 0 %

PS: 56 % se setkalo se SPIRITem na střední škole !!

7) Myslíte si, že by Vám studentská verze systému SPIRIT, která je plnohodnotná s "velkým" SPIRITem, pomohla lépe se uplatnit v praxi (po studiu nebo již během studia)?
Ano 88 % !!
Ne 1 %
Nevím 11 %
 
23.6.2000: Vyhledání obkladů na serveru AEC-DATA
Na serveru AEC-DATA došlo k rozšíření o novou službu. Vyhledávání obkladů a dlažeb českých výrobců na základě parametrů jako rozměr, barevny odstín, povrch, mrazuvzdornost, protiskluznost apod.
další odkaz: http://www.aec-data.com/cz/dlazdice/index.phtml
 
5.5.2000: Soutěž středních škol "Projektování se SPIRITem" (V ročník)
Ve dnech 27-28. dubna se konal již 5. ročník soutěže SPŠ stavebních a integrovaných škol ve zpracování projektové dokumentace v CAAD systému SPIRIT. Tento ročník připravila společnost SOFTconsult spol. s r.o. ve spolupráci se ČVUT FSv Praha. Oproti minulým ročníkům byla soutěž rozšířena o další dvě kategorie. První kategorie zahrnovala sputěž ve SPIRITu 2D, kdy studenti měli během dvou hodin vytvořit půdorysnou projektovou dokumentaci, druhá kategorie byla věnována ArConu. Studenti měli za úkol vytvořit kompletní model rodinného domu během 2 hodin a připravit vizualizaci. Obě kategorie byly zaměřeny na studenty nižších ročníků. Hlavní kategorií byla tradičně věnována objektovým technologiím programu "SPIRIT – ZAK". Úkolem soutěžících studentů bylo za 4 hodiny vytvořit kompletní projektovou dokumentaci (půdorysy, řezy, pohledy), prostorový model a výkazy výměr na rodinný dům. Komise hodnotila především dodržení zadání, správnost konstrukčního řešení a dodržování stavařských zvyklostí při dokladování návrhu. Celostátního kola se zúčastnilo deset středních škol z 25-ti škol kde je SPIRIT vyučován.

Znalosti soutěžících studentů v mnohém přesáhly rozsah výuky i na vysokých školách, což dokazuje vysokou úroveň výuky SPIRITu ve středním školství. Za tento výsledek děkujeme všem vyučujícím, kteří mnohdy studentům věnují svůj čas nad rámec svých povinností.

Vyhodnocení soutěže provedla komise ve složení: Ing. Petr Randula (SOFTconsult spol. s r.o.), Doc. Ing. Petr Hájek Csc a Ing. Pavel Chour (oba ČVUT Praha), Ing. Petr Řezníček (VUT Brno) a Ing. arch. Igor Dřevíkovský (AID s.r.o.).

V hlavní kategorii soutěže "Projektování se SPIRITem" byl výsledek následující:
1. místo: Lukáš Hrubý, SPŠ stavební Třebíč
2. místo: Stanislav Müller, VOŠ a SPŠ stavební Volyně
3. místo: Václav Vavřina, SPŠ stavební Havlíčkův Brod

Soutěž "Se SPIRITem ve 2D":
1. místo: Matěj Kosík, SPŠ stavební Liberec
2. místo: Jiří Němeček, SPŠ stavební Mělník
3. místo: Jan Koběrský, SPŠ stavební Havířov

"ArCon – vizuální architektura":
1. místo: Michal Princ, ISŠ stavební České Budějovice
2. místo: Tomáš Kahoun, VOŠ a SPŠ stavební Náchod
3. místo: Kristina Volková, SPŠ stavební Praha - Dušní

Vítězní studenti obdrželi věcné ceny a pro školu získali školní licence software SPIRIT. Každý student obdržel software SPIRITstudent, vysokoškolská skripta ke SPIRITu a demo ArConu. Ceny do soutěže věnovala pořádající společnost SOFTconsult spol. s r.o. a výrobce SPIRITu společnost softTECH GmbH.

Na závěr je třeba poděkovat ČVUT Fsv Praha, konkrétně Ing. Pavlu Chourovi, který připravil velmi dobré podmínky pro soutěžící. Odborný doprovod a studenti měli možnost se seznámit s prostředím stavební fakulty a prodiskutovat i řadu odborných témat zásluhou pana docenta Hájka. Spolupráci středních a vysokých škol chceme dále rozvinout při Letní škole se SPIRITstudentem.
 
24.11.1999: mb Software Group na 1. místě z CAD firem dle ankety architektů
Z ankety mezi architekty, kterou provedla Heinze GmbH, jeden z podniků Bertelsmann Fachinformation (Bertelsmann- odborné informace), vyplývá, že mb Software Group se s podílem 31,3% mezi architekty a projektanty používajících CAD software umístila na prvním místě.1) Tím si nyní akciová společnost mb Software AG - přední softwarová firma v návrhu nosných konstrukcí (statika a konstrukce) společně s dceřinnými společnostmi vydobyla špičkové postavení i na trhu CAD pro architekturu.

Dotazníky byly zaslány do 2.500 architektonických a projektantských kanceláří v celé SRN. Do konce srpna `99 se vrátilo 465 vyhodnotitelných dotazníků. 80% dotazníků došlo ze spolkových zemí bývalého západního Německa, 20% z nových spolkových zemí. 313 architektů a projektantů pracuje s CAD programem. To odpovídá 67%. Architektonické produkty mb group - ArCon a ProCad (mb Software AG), spirit (softTech), speedikon (IEZ AG) a RIBCON (RIB2)) - přitom u architektů a projektantů zaujímaly čelní místo.

Tento velmi vysoký podíl uživatelů produktů mb Software Group je základem pro vývoj inovací a novinek v oblasti výkonného software. Všichni zákazníci mb Software Group mohou profitovat z výhod mb-Synergie. Nejmodernější novinky, konkurenceschopné ceny a velmi jednoduchá ovladatelnost - to jsou hlavní rysy strategie mb. Programem ArCon-vizuální architektura má mb Software AG již tři roky na trhu a znamenal revoluci v práci s počítačem.

Architekt se díky ArConu může soustředit na svoji kreativní práci, aniž by přitom musel být počítačovým odborníkem. Internet zde bude hrát důležitou roli. “Softwarové domy, které dnes ještě nezačaly pro svá softwarová řešení využívat možností Internetu, se automaticky dostávají na stranu poražených”, říká Bernhard Mursch, předseda představenstva mb Software AG. MB Software AG nabízí již dnes se svou novou řadou produktů ArCon online řešení pro budoucnost.

ArCon online je nový způsob prezentace produktů a služeb pro architekty, realitní kanceláře, a stavební firmy v síti World Wide Web. Stavebníkům nebo zájemcům o koupi nemovitosti je možné projekty efektivně prezentovat na Internetu. Virtuální dům si lze prohlédnout online a informace o projektu, například očekávané stavební náklady jsou předány přímo. Stavebník se může intenzivněji zapojit do procesu plánování a získá navíc k dvourozměrným půdorysům a nárysům trojrozměrné zobrazení prostorů a budov.

Toto vše umožňuje nová O2C technologie, kterou vyvinula mb Software, a O2C-Player, což je internetový plugin, který podporuje Microsoft Internet Explorer a Netscape browser (oba od verze 4.0) a navíc jej lze začlenit do standardních programů Office a multimediálních aplikací. Kompaktní a vysoce komprimovaná data převede optimálním způsobem na internetovou prezentaci.

Vynikající příklady praktické aplikace nové internetové technologie od firmy mb jsou eShop firmy Interpares Mobau, Otto Möbelwelt (svět nábytku Otto), Dachdesigner (designer střech) od firmy Braas a CD TwinHaus 3.0 od WeberHaus.1. Pramen: Heinze GmbH, Abtl. Marktforschung, Bremer Weg 184, 29219 Celle "Mehrthemenumfrage Architektur/Planer, Nutzung von CAD-Software" (vícetematická anketa mezi architekty/projektanty, využití CAD softwaru”)
2. Aby převzetí společnosti RIB Bausoftware GmbH nabylo účinnosti, je ještě zapotřebí kvalifikovaný souhlas valné hromady společnosti mb Software AG a zápis smlouvy o nabytí do obchodního rejstříku.
 
30.8.1999: AEC-DATA pro ArCon / SPIRIT 9.
Jak slíbila, připravila společnost SOFTconsult dva CD ROMy s objekty výrobců pro ArCon. První obsahuje nábytkářské firmy, druhé sanitární keramiku a obklady. Rozsah se velmi rozšířil a z toho důvodu se připravuje aktivitu na Internetu v podobě WWW stránky věnované AEC-datům. CD ROMy vedle objektů mají i novou verzi cenové soupisky objektů. Dle požadavků uživatelů byli vyvinuty nové funkce. Je možno zvolit společnosti, které se z nabídky mají tisknout. V konstrukčním módu se automaticky vypisují popisy výrobků vedle vložených objektů. Cena CD ROMu zůstala na tradičních 450,- + 5% DPH.
 
12.7.1999: Vstup mb Software do DataCAD LCC.
Společnost mb Software AG, sídlící v německém Hamelnu, převzala třetinový podíl ve výši okolo 1,25 mil. dolarů ve firmě DataCAD LCC. Následně založila novou dceřinnou společnost s názvem mb America Incorporation. Tato společnost má zároveň předkupní právo na zbývající část podílu firmy DataCAD LCC. První třetina podílu byla odkoupena od původní vývojové společnosti DataCADu Microtecture.

Spojení obou firem komentuje prezident společnosti mb America, pan Dieter J. Heimlich: "Zavedená uživatelská základna, známá firemní značka a zajištěný odbyt - to vše činí z firmy DataCAD ideálního partnera. Doplňuje vhodně naše vývojové projekty v AEC oblasti a my budeme mít tímto krokem otevřen další trh pro produkty mb Group. To platí především pro vizualizační software ArCon a naši novou technologii pro Internet O2C." Firma DataCAD položila svým prodejním kapitálem ekonomicky výhodnou základnu pro další expanzi a pro rychlý vývoj nových verzí software. Pan Dieter J. Heimlich je zároveň 50 % vlastník firmy softTECH GmbH, který je výrobcem SPIRITu. Prakticky stojí od počátku u jeho vývoje. Dle informací na KONGRESS mobilu se přesune vývoj DataCADu do Neustadtu/SRN sídla softTECHu .

Firma mb America Incorporation chce obsáhnout spektrem svých produktů oblast stavebního inženýrství, facility Management, animace a virtuální reality.

Skupina odborníků z mb Software věří, že zapojením CAAD specialistů firmy DataCAD získá výhodnou výchozí pozici pro rychlý nástup na americký CAAD trh. Koncern má v současnosti v nabídce dva nejvíce užívané produkty v oblasti architektury a stavebnictví. Jedním z nich je SPIRIT, který na počátku svého vzniku byl vyvinut ze základů amerického DataCADu a rozvíjel se samostatně v Evropě. Oba programy jsou založeny na téže softwarové bázi a představují společně uživatelskou obec o počtu více než 270.000 instalací v 80 zemích světa, z toho samotný DataCAD představuje 250.000 instalací. Zejména tuto silnou uživatelskou základnu a rozsáhlou obchodní síť partnerů firmy DataCAD LCC hodlá využít mb Software AG pro svůj obchodní růst na americkém trhu.
 
12.7.1999: 12. KONGRESSmobil.
Od 28.5.1999 do 9.7.199 probíhal na území SRN, Rakouska a Itálie KONGRESS mobil pořádaný firmou softTECH GmbH. Tradiční forma setkání s uživateli a potencionálními zákazníky měla na programu seznámení se současnou verzí SPIRIT 9 a ukázku připravovaných produktů. SPIRIT 9 vedle nových uživatelských funkcí obsahuje hlavně SPIRITviz - ArCon OEM. Uživatel v rámci SPIRITu může pracovat v design módu (virtuální realita) ArConu OEM. Design mód umožňuje provádět výpočty raytracing, animace, vkládání modelů vybavení, změny scén a výsledek uložit ve formátu ArConu pro další zpracování. U projektů, kde je potřeba spolupráce s prodejci vybavení exteriérů a interiérů je uvedené řešení ideální.

Nové typy produktů:
SPIRIT office je podpora komunikace v rámci větších projektů. Obsahuje databázové sledování grafických údajů, komunikaci přes Internet a prohlížení jednotlivých fází projektu bez nainstalovaného SPIRITu.
SPIRIT designer je reakcí na požadavky větších kanceláří, kdy počátek architektonické tvorby vyžaduje volné prostorové modelování určené pro tvorbu třírozměrných modelů, studií stavebních objektů a jejich detailů. Za základ byla použita ACIS technologie s řadou intuitivních prvků. SPIRIT designer je tvořen v grafickém prostředí [or.bit], které je standardem pro nové produkty MB Group. Zmíněné produkty SOFTconsult uvede na Český a Slovenský trh po ACS 99 ve Franfurktu (listopad 1999).

Představitelem spolupráce v rámci MB Group se stal SPIRIT FM - správa ploch. Grafické prostředí (Atlantis) je totožné se speedikon FM, který představuje rozsáhlejší a finančně náročnější řešení. SPIRIT FM využívá MS Access databáze, a načítá běžné formáty vektorové a rastrové grafiky. SPIRIT FM představuje facility management za velmi rozumnou cenu.
 
30.4.1999: ArCon oceněný Zlatou medailí na 4. Mezin. stav. veletrhu Brno 99
Společnost SOFTconsult získala ocenění za program ArCon - vizuální architektura v kategorii: Zkušebnictví a měřící přístroje, software, odborné služby a literatura.

ArCon 3.11 - vizuální architektura, česká verze
ArCon je systém vyvinutý společností mb Software, jehož lokalizaci a zavedení připravila společnost SOFTconsult spol. s r.o. - územní distributor pro ČR a SR. ArCon je nový konstrukční a návrhový software, který vychází z požadavku architektů, stavebních projektantů, uživatelů z oboru nemovitostí a návrhářů interiérů. Nové možnosti využití nabízí i výrobcům a prodejcům nábytku, sanitárních předmětů, obkladů, dlažeb, koberců a bytových doplňků. SOFTconsult spol. s r.o. uvedením tohoto programu rozšiřuje možnosti v rámci divize Datové projekty pro oblast CAD. Za posledního půl roku vznikl CD ROM data pro ArCon, který je určen pro nabídku konkrétních výrobků z oblasti sanitární keramiky, nábytku, obkladů a dlažeb, koberců.

ArCon nabízí řešení od půdorysu pohledu a řezu, přes profesionální schodišťové a střešní konstrukce, včetně kompletního vnitřního zařízení s více než 3000 zařizovacími předměty a strukturami povrchu, až k prostorovému zobrazení s možností libovolně procházet vnitřní prostory a exteriér. Jednoduchý přechod mezi konstrukčním a design módem umožňuje v průběhu tvorby kvalitnější kontrolu návrhu. Program je v českém jazyce s plnou technickou podporou, která zahrnuje distribuci, hot-line, školení.

ArCon 3.11 9000,- + 5% DPH
o rychlá tvorba stěn, vkládání oken a dveří o automatická konstrukce schodišť a střech o propočet čtverečních metrů krytiny u střešních konstrukcí o tvorba několika typů vikýřů o symboly nábytku, různých typů podlahových krytin, tapet, obkladů s texturami ve 2D i 3D, v počtu více než 3000 symbolů o jednoduchá změna povrchů v design modu o objekty mohou být otáčeny ve všech směrech o 3D vizualizace vnitřku i vnějšku o krajinné modelování o zohlednění postavení slunce a měsíce - časové hodnoty, světelné hodnoty, geografická šířka o fotorealistické zobrazení metodou RayTracing o legendy o provázání objemů a nákladových položek.

ArCon+ 3.11 38000,- +5% DPH
Rozšíření: o import datových souborů HPGL a 2D-DXF o export aktuálních projektů ve VRML souborech - virtuální realita, HLI - SPIRITu (3D) o plánování a konstruování několika staveb s rozdílnými úrovněmi o zhotovení videa jako AVI formátu o detailní informace o místnosti (prostoru) o řezy a pohledy o řezy v design modu o tvorba vikýřů několika typů o krovy mohou být opatřeny střešními okny o propočty z ploch a objemů prostor (norma DIN 277) o rozšířené možnosti kótovacích funkcí o barevné zobrazení stěn v konstrukčním režimu o 2D editor v konstrukčním modu umožňuje jednoduše zhotovit 2D výkresy pro další detailní plánování, což je výhodné např. při instalaci sanitárního zařízení nebo odpadů o speciální odvodňovací, zavodňovací a vypouštěcí symboly jsou zahrnuty v DXF souborech o numerické možnosti zadávání.
 
30.4.1999: Soutěž středních škol "Projektování se SPIRITem" (IV ročník)
Dne 16. dubna se konal již čtvrtý ročník soutěže SPŠ stavebních a integrovaných škol ve zpracování projektové dokumentace CAAD systémem SPIRIT. Tento ročník připravila společnost SOFTconsult ve spolupráci se SPŠ stavební Havlíčkův Brod. Úkolem soutěžících studentů bylo za 4 hodiny vytvořit kompletní projektovou dokumentaci (půdorysy, řezy, pohledy), prostorový model a výkazy výměr na rodinný dům. Komise hodnotila nejen klasické postupy, ale především nápaditost při uplatňování netradičních řešení. Celostátního kola se zúčastnilo sedm středních škol, SPIRIT je vyučován na 25-ti školách. Znalosti soutěžících studentů dokázaly, že jejich příprava v rámci výuky SPIRITu je na vysoké úrovni. Je třeba poděkovat všem vyučujícím, kteří svým studentům věnují svůj čas mnohdy nad rámec svých povinností.

V letošním ročníku zvítězila pořádající SPŠ stavební v Havlíčkově Brodě, za kterou soutěžil Stanislav Bárta. Tohoto studenta pro soutěž připravil vyučující Ing. Jan Hovorka.

Druhé místo vybojoval student Martin Dokutil, kterého pro soutěž připravil Ing. Alois Holčapek ze SPŠS Třebíč. Cenu za třetí místo obdržel student Zdeněk Marek, který zastupoval soutěžící VOŠ a SPŠS z Náchoda. Tady patří poděkování Ing. Aleši Bílému.

Vítězní studenti získali pro školu školní verze software SPIRIT a pro sebe studentské verze, jako další cenu obdrželi software ArCon+ pro vizuální architekturu. Všichni ostatní soutěžící obdrželi klasický ArCon.

Ceny do soutěže v hodnotě 234.000,- Kč věnovala pořádající společnost SOFTconsult. Vyhodnocení provedla komise ve složení: Ing. Petr Randula, Ing. Bořivoj Kňourek, Ing. Petr Řezníček, Ing. Arch. Jan Baxa.

Na závěr je třeba poděkovat pořádající škole v Havlíčkově Brodě, která připravila velmi dobré podmínky pro soutěžící. Pro odborný doprovod pak připravila program na dobu, kdy studenti samostatně pracovali na soutěžním zadání.

Pro příští ročník soutěže "Projektování se SPIRITem" připravujeme dvě soutěžní kategorie s rozdílnou úrovní zadání. Předpokládáme, že rozdělením soutěže na dvě kategorie, umožníme účast i ostatním školám, kde se SPIRIT vyučuje menší počet hodin nebo jako nepovinný předmět.

Vizualizace z ArConu (JPG) a výkres pro SPIRIT (DC6) lze stáhnout zde:
další odkaz: http://www.softcons.cz/cp1250/service/freesw.htm
 
30.4.1999: Soutěž středních škol "Projektování se SPIRITem" (IV ročník)
Dne 16. dubna se konal již čtvrtý ročník soutěže SPŠ stavebních a integrovaných škol ve zpracování projektové dokumentace CAAD systémem SPIRIT. Tento ročník připravila společnost SOFTconsult ve spolupráci se SPŠ stavební Havlíčkův Brod. Úkolem soutěžících studentů bylo za 4 hodiny vytvořit kompletní projektovou dokumentaci (půdorysy, řezy, pohledy), prostorový model a výkazy výměr na rodinný dům. Komise hodnotila nejen klasické postupy, ale především nápaditost při uplatňování netradičních řešení. Celostátního kola se zúčastnilo sedm středních škol, SPIRIT je vyučován na 25-ti školách. Znalosti soutěžících studentů dokázaly, že jejich příprava v rámci výuky SPIRITu je na vysoké úrovni. Je třeba poděkovat všem vyučujícím, kteří svým studentům věnují svůj čas mnohdy nad rámec svých povinností.

V letošním ročníku zvítězila pořádající SPŠ stavební v Havlíčkově Brodě, za kterou soutěžil Stanislav Bárta. Tohoto studenta pro soutěž připravil vyučující Ing. Jan Hovorka.

Druhé místo vybojoval student Martin Dokutil, kterého pro soutěž připravil Ing. Alois Holčapek ze SPŠS Třebíč. Cenu za třetí místo obdržel student Zdeněk Marek, který zastupoval soutěžící VOŠ a SPŠS z Náchoda. Tady patří poděkování Ing. Aleši Bílému.

Vítězní studenti získali pro školu školní verze software SPIRIT a pro sebe studentské verze, jako další cenu obdrželi software ArCon+ pro vizuální architekturu. Všichni ostatní soutěžící obdrželi klasický ArCon.

Ceny do soutěže v hodnotě 234.000,- Kč věnovala pořádající společnost SOFTconsult. Vyhodnocení provedla komise ve složení: Ing. Petr Randula, Ing. Bořivoj Kňourek, Ing. Petr Řezníček, Ing. Arch. Jan Baxa.

Na závěr je třeba poděkovat pořádající škole v Havlíčkově Brodě, která připravila velmi dobré podmínky pro soutěžící. Pro odborný doprovod pak připravila program na dobu, kdy studenti samostatně pracovali na soutěžním zadání.

Pro příští ročník soutěže "Projektování se SPIRITem" připravujeme dvě soutěžní kategorie s rozdílnou úrovní zadání. Předpokládáme, že rozdělením soutěže na dvě kategorie, umožníme účast i ostatním školám, kde se SPIRIT vyučuje menší počet hodin nebo jako nepovinný předmět.

Vizualizace z ArConu (JPG) a výkres pro SPIRIT (DC6) lze stáhnout zde:
další odkaz: http://www.softcons.cz/cp1250/service/freesw.htm
 

Home | Service | Kontakt